دانشگاه های استرالیا

کشور استرالیا با سرمایه گذاری بر روی دانشگاه های خود در سالهای اخیر به یکی از تولید کنندگان علم در جهان تبدیل شده است. به همین دلیل است که تحصیل در استرالیا به یکی از جذاب ترین انتخاب ها برای دانشجویان خارجی تبدیل شده است. دانشگاه های این کشور به دودسته غیر جی 8 و جی 8 که به GO8 یا Group of Eight مشهور هستند تقسیم میشود. دانشگاه های جی 8 عبارتند از :

  • The University of Adelaide
  • The University of Sydney
  • The University of Queensland
  • The University of western Australia
  • Australian National University
  • New South Wales
  • Monash University
  • University of Melbourne

رتبه دانشگاه های استرالیا

هشت دانشگاه اصلی استرالیا هستند که در رنکینگ جهانی جز 100 دانشگاه اول دنیا محسوب میشوند. نکته جالب در مورد این دانشگاه ها این است که ممکن است رتبه کل دانشگاه 100 باشد، اما در همان دانشگاه برخی دپارتمان ها رتبه زیر 20 در دنیا دارند. به عنوان مثال دانشکده کشاورزی دانشگاه آدلاید رنک 4 و دانشکده مکانیک این دانشگاه رتبه 68 دنیا را به خود اختصاص داده است.

تحصیل در استرالیا

بنابراین تحصیل در دانشگاه های استرالیا موقعیت بی نظیری است که نباید به راحتی آن را نادیده گرفت. لازم به ذکر است که 40% علم دنیا در این دانشگاه ها از طریق collaboration با دانشگاه های معتبر دنیا تولید میشود. آزمایشگاه های شرکتهای معتبری نظیر بویینگ، بایر ، ناسا و حتی وزارت دفاع آمریکا در دانشگاه های استرالیا فعال هستند و برخی از اساتید این دانشگاه ها سالانه 4 میلیون دلار گرنت دریافت میکنند. این به معنای این است که شغل آکادمیک و شرایط کاری پس از اتمام تحصیل در این کشور مهیا است. از همه مهمتر امکان دریافت اقامت دائم در حین تحصیل یا پس از اتمام دکتری است که این کشور را از سایر کشورها ممتاز و جدا می کند.

اخذ بورسیه و پذیرش تحصیلی از استرالیا

موسسه دانش پارس به یاری خدا موفق به داشتن کارگزار در این دانشگاه ها شده است به گونه ای که فارغ التحصیلان ایرانی در این دانشگاه ها به عنوان کارگزار موسسه برای اخذ پذیرش سایر هموطنان تلاش میکنند. به همین دلیل ، این موسسه با جدید ترین موضوعات تحقیق، شرایط پذیرش و بورسیه تحصیلی آشنا بوده و امکان اخذ پذیرش را برای هموطنان فراهم مینماید. تا نیمه اول سال 1396، این موسسه موفق به دریافت پذیرش با اسکالرشیپ تحصیلی بیش از 18 نفر از هموطنان شده است و این رویه همچنان ادامه خواهد داشت.

برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر لطفا با ما تماس بگیرید.